Német Nemzetiségi Nap március 31.

A programon részt vettek a város német nyelvet tanuló alsós és felsős diákjai. A délután a második osztály tavasz- és húsvétköszöntő műsorával kezdődött. Ezt követően az első és második évfolyamos tanulók egy német nyelvű zsebszínházi darabot tekinthettek meg a Kis boszorka címmel. A délután második felében hat állomásos akadályversenyen vettek részt a diákok. Előzetes feladatként menetlevelet kellett készíteniük és csapatnevet választaniuk. A feladatok között szerepelt húsvéti, ill. tavaszi szókereső rejtvény, puzzle, plakátkészítés, német tavaszi vers megtanulása, tojásfutás, valamint számot adtak tudásukról a húsvéti ünnepkörrel kapcsolatban is. Amíg a pontok összesítése zajlott, a diákok az iskola udvarán rókavadászaton vettek részt.Az elkészült húsvéti plakátokat kiállítottuk az idegen nyelvifaliújságon, mely két hétig volt megtekinthető.

Hozzászólás küldése

Kapcsolódó hírek