Fenntarthatósági témahét – projekthét

Az alsó tagozatban 2 témakört dolgoztak fel a projekthét folyamán a gyerekek:

Legyél válogatós – A szelektív hulladékgyűjtés alapjai

A két tanóra során az első és második osztályos gyerekek megismerkedtek a szelektív hulladékgyűjtés alapjaival, fontosságával. A témát többféleképpen is igyekeztünk közelebb hozni a kisiskolásokhoz: verset és dalt hallgattak, mesét néztek és játékos feladatokat is megoldottak. A második tanórán pedig a kézügyességüket tettük próbára: hulladékból készítettünk használati tárgyakat.

Védjük meg a beporzókat!

A projekt során megismerkedtünk a biodiverzitás fogalmával, valamint e veszélyeztető jelenségekkel. Felhívtuk a tanulók figyelmét a méhek kipusztulásának veszélyére. Megismertük a beporzás fontos résztvevőit.

Felső tagozat:

A felsős tanulók előzetesen egy-egy projektmunkát készítettek. Minden felsős nevelő a hét során saját tantárgyi óráján foglalkozott a fenntarthatóság témakörével.

Az osztályok egy csapatot alkotva csütörtök délután összemérték tudásukat egy Ki mit tud? versenyen.

Hozzászólás küldése