Fenntarthatósági témahét – projekthét

Az alsó tagozatban 2 témakört dolgoztak fel a projekthét folyamán a gyerekek:

Legyél válogatós – A szelektív hulladékgyűjtés alapjai

A két tanóra során az első és második osztályos gyerekek megismerkedtek a szelektív hulladékgyűjtés alapjaival, fontosságával. A témát többféleképpen is igyekeztünk közelebb hozni a kisiskolásokhoz: verset és dalt hallgattak, mesét néztek és játékos feladatokat is megoldottak. A második tanórán pedig a kézügyességüket tettük próbára: hulladékból készítettünk használati tárgyakat.

Védjük meg a beporzókat!

A projekt során megismerkedtünk a biodiverzitás fogalmával, valamint e veszélyeztető jelenségekkel. Felhívtuk a tanulók figyelmét a méhek kipusztulásának veszélyére. Megismertük a beporzás fontos résztvevőit.

Felső tagozat:

A felsős tanulók előzetesen egy-egy projektmunkát készítettek. Minden felsős nevelő a hét során saját tantárgyi óráján foglalkozott a fenntarthatóság témakörével.

Az osztályok egy csapatot alkotva csütörtök délután összemérték tudásukat egy Ki mit tud? versenyen.

Hozzászólás küldése

Kapcsolódó hírek

FenyőünnepélyFenyőünnepély

Az utolsó tanítási napot Fenyőünnepéllyel zártuk. Az 5.c osztályosok megható ünnepséget tartottak. Versekkel, tánccal és Móra Ferenc: Melyiket a kilenc közül darabjának eldramatizálásával készültek. A műsor végén az iskola diákjai