2024. február 14 Nemzetközi Könyvajándék Nap

Február 14. nem csak a szerelmesek ünnepe. Világszerte ezen a napon ünneplik a Nemzetközi Könyvajándék Napot, s e kezdeményezés legfőbb célja nem más, mint növelni a

gyerekek hozzáférési lehetőségét a könyvekhez, szorosabbá tenni a gyermekek és a könyvek barátságát.

Immár negyedszer ajándékozott a szekszárdi Illyés Gyula Könyvtár Gyermekkönyvtára a tolnai iskolai könyvtárnak gyermekkönyveket. Az idén a Wosinsky Mór Általános Iskola Széchenyi István Tagiskolája vehette át a könyvcsomagot. Az átadásnál jelen voltak:

Nemes Rita – Gyermekkönyvtár vezetője

Kovácsné Szabó Lívia – gyermekkönyvtáros

Szilák Henriette – Tagintézmény-vezető

Dobainé Pintér Mária – iskolai könyvtáros

A másodikos tanulók nagy örömmel vették birtokukba az új képeskönyveket.

dr. Dobainé Pintér Mária

Hozzászólás küldése

Kapcsolódó hírek

FenyőünnepélyFenyőünnepély

Az utolsó tanítási napot Fenyőünnepéllyel zártuk. Az 5.c osztályosok megható ünnepséget tartottak. Versekkel, tánccal és Móra Ferenc: Melyiket a kilenc közül darabjának eldramatizálásával készültek. A műsor végén az iskola diákjai