Márton napi projektnap, lámpás felvonulás– november 11.

November 11-én Márton-napi projektnapot tartottunk. Előzetes feladatként a hét folyamán minden osztály elkészítette a lámpását az esti felvonulásra. A délutáni program a budapesti Mesekocsi Színház Ludas Matyi című előadásával kezdődött. Egy jó hangulatú, humorral teletűzdelt darab várta a diákokat, akik nagyon élvezték a négy színész fergeteges játékát. A továbbiakban az első és a második osztályosok kézműves foglalkozáson vehettek részt. Többféle technikával készíthettek libás képeket. A harmadikosok és a negyedikesek akadályjátékon bővítették ismereteiket Szent Mártonról, a Márton-napi szokásokról, valamint megismerkedtek az időjárást előrejelző népi jóslatokkal. Ügyességi feladatokban is kipróbálhatták magukat. Kukorica csutkából minél magasabb tornyot kellett építeniük, valamint puzzle kirakásában is jeleskedhettek.

Uzsonnára jó étvággyal fogyasztották el a szülők által megkent, sóval, piros paprikával megszórt zsíros kenyeret. A program ünnepi műsorral folytatódott. Bognár-Pejity Carmen 4. osztályos tanuló hívta fel a figyelmet a Márton-napi és az azt követő időszak teendőire. Ezt a 2. c osztály németes csoportjának műsora követte, akik libás körjátékokat, valamint a Márton-nappal kapcsolatos verseket és dalokat adtak elő. Zárásként Sipos Judit református lelkész gondolatait hallgathattuk meg Szent Mártonról, életéről, jó cselekedeteiről. A program lámpás felvonulással zárult.

Hozzászólás küldése

Kapcsolódó hírek