Adventi készülődés iskolánkban 2022

Advent első vasárnapja a karácsonyt megelőző negyedik vasárnap. Ekkor kezdődik a karácsonyi ünnepkör, amely január 6-ig tart. Ilyenkor meggyújtjuk az adventi koszorú első lila gyertyáját, mely a hit jelképe.

További hagyomány, és a gyerekek számára az egyik legfontosabb, hogy megkezdődik az adventi kalendárium ablakainak bontogatása. Az adventi naptár használata egy türelmetlen német kisfiúhoz köthető. 1900 körül a kis Gerhard már a karácsonyt megelőző hetekben nagyon türelmetlen volt. Várta, hogy kibonthassa a karácsonyi ajándékait. Édesanyja ezért egy játékot talált ki számára. Egy kemény papírlapot huszonnégy részre osztott, majd mindegyik részre rátűzött egy-egy darab csokoládét és megengedte, hogy Gerhard minden este megegyen egyet közülük.

Vasárnap mindenki nyissa ki az első ablakot az adventi naptárában és várja a karácsony szép ünnepét és a téli szünetet!

 

KÉPEK

Hozzászólás küldése

Kapcsolódó hírek