Autómentes nap

Szeptember 19-én és 22-én két részletben délutánonként gyakorlati, illetve elméleti síkon a
környezettudatos, fenntartható, balesetmentes közlekedésre nevelés került a középpontba a
WMÁI Széchényi István Tagiskolájában a Nemzetközi Autómentes Nap kapcsán.
Pénteken kerékpártúrára indultunk a negyedik osztály vállalkozó szellemű diákjaival, szülők
bevonásával.
Előtte elméleti oktatásban részesültek a tanulók a helyes, szabálykövető, balesetmentes
közlekedésről. Az úti cél Dombori volt az erre kialakított bicikliúton megközelítve.
Segítségünkre volt a forgalom irányításában a tolnai Rendőrőrs.
Domboriba megérkezve játszottunk, fagyiztunk, beszélgettünk, sőt még egy picit a vízbe is
bemerészkedtünk a strandnál, olyan kellemes időnk volt. A fiúk kavicsdobáló – "kacsázó"
versenyt rendeztek.
Jó hangulatú, kötetlen késő nyári délutánt töltöttünk együtt gyerek-szülő-pedagógus.
Hétfőn szellemi KRESZ vetélkedővel folytattuk a mobilitási napunkat. Itt a 2., 3., 4.
évfolyamról 5-5 fős vegyes csapatokat toboroztunk. A csapatnevek megválasztása után jöttek
a játékos kihívások. Ezekre minden osztály előzetesen felkészülhetett az előző hét során
kiosztott rövid tananyagból.
A feladatok között volt puzzle, keresztrejtvény, kresztábla-felismerő verseny, kerékpár
kötelező tartozékainak felsorolása és még sok érdekes fejtörő feladvány.
A legtöbb pontot szerző csapat éremmel, a második helyezett csoport tagjai apró ajándékkal, a
harmadikak kulcstartóval, minden résztvevő pedig ezen felül oklevéllel és jutalom édességgel
távozott.
Eközben egy másik helyszínen – a Sportcsarnokban – a felsősök számára izgalmas kerékpáros
ügyességi versenyt szerveztünk.
A nívós akadálypályát a helyi polgárőrség és a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
segítségével állítottuk fel, így a diákok valódi kihívásokon mérhették össze tudásukat.
A versenyzőknek kanyarok, szlalom, szűk áthaladók és egyensúlyi feladatok tették próbára az
ügyességüket – nem kevés koncentrációt és ügyes bringakezelést igényelve.
A részvételért minden induló emléklapot vehetett át, a legjobbak pedig oklevéllel és szuper
ajándékokkal térhettek haza.
Az esemény célja nemcsak a közlekedési ismeretek és a kerékpáros készségek fejlesztése volt,
hanem annak bemutatása, illetve az arra való ösztönzés, hogy autó nélkül is lehet aktívan,
biztonságosan és vidáman közlekedni.
Külön köszönetet mondunk a helyi polgárőrség elnökének Dr Szilák Mihálynak és Dr Molnár
Ernő rendőr alezredesnek.
Ságiné Horváth Zsuzsanna és Eigner Rebeka

 

 

KÉPEK ITT

 

 

Hozzászólás küldése

Kapcsolódó hírek