Hírek · Országos Fesztivál 2015

A 2015-ös naptári év szép eredményekkel zárult a Tolnai Fusz János Zeneiskola életében.  Szabó Nándor a zeneiskola harmadik évfolyamos növendéke, gitáros tanítványommal, részt vettünk a VII. Hatvani Országos Zeneiskolai Barokk Fesztiválon 2015. december 14-én.

A fesztivál alkalmával barokk zenei verseny került megrendezésre minden szólóhangszer, magánének és kamarazene kategóriákban.

Nándi, aki 11 éves,  a szólóhangszeresek kategóriájában második korcsoportban szerepelt, melyben a korhatár 10-15 éves korig volt megadva.
A versenyen, ebben a korcsoportban a kiírás szerint 5 perces maximális játékidővel lehetett szerepelni.

Nándi versenyműsorának Robert de Visée :
Suite  D moll 4 tételét választottuk ki. Prelude, Sarabande, Gigue és Bourrée

Az igényesen kidolgozott zenemű előadása szépen sikerült, így a versenyzők  értékelését végző háromtagú zsűri EZÜST minősítéssel jutalmazta Szabó Nándor előadását. A kapott díj eszmei értékét növeli, hogy korcsoportjában a díjazottak mind nála idősebb növendékek voltak.

A zsűri tagjaival való konzultáció alkalmával a zsűri elnökétől nagyon pozitív elismerést kaptunk a darabok megformálását, meggyőző, muzikális előadását illetően.
Nándi az értékelés eredményeként, elismerésül a kiemelkedő előadásáért szerepelhetett a versenynapot záró gálahangversenyen is, ahol szép sikere volt.

Környei Miklós Pál - gitártanár
Tolna 2016.01.05.