Hírek · Jutalmak az évzárón

A tizenegy éves Szabó Nándoré az idei Fusz-plakett

2015. június 16. teol.hu/S. K.
A tolnai zeneiskolások rengeteg rendezvényen és számos versenyen öregbítették a zenede hírnevét. Az évzárón jutalmat kaptak a kiválóak.

A zeneiskolai ünnepség a növendékek közös éneklésével zárult
(Fotó: Németh István)

A Rákóczi-indulóval indult a tolnai Fusz János Zeneiskola hagyományos zenés tanévzárója a tolnai templomban, a tolnai ifjúsági fúvószenekar előadásában, hétfőn késő délután. Az eseményen zongora, trombita, furulya, fuvola, klarinét, tuba, gitár produkciókat is előadtak a növendékek.

A zeneszámok között Friczné Tukacs Erika, a zeneiskola vezetője számolt be a mostani tanév legfontosabb eseményeiről. Így többek között arról, hogy új nyílászárókat és új tetőt kapott a zeneiskola épülete, vagy, hogy a zeneiskolások rengeteg rendezvényen és számos versenyen öregbítették a zenede hírnevét. Az évzárón jutalmat kaptak a tolnai négykezes találkozón, a megyei szolfézsversenyen, a megyei zongoraversenyen, a megyei mélyrézfúvós versenyen, az országos gitárversenyen, a fúvós zenetanárok versenyén kiválóan szereplő diákok, illetve tanárok.

Elbúcsúztattak két végzős növendéket, és – immár hetedik alkalommal – átadták a Fusz János Emlékplakettet. Az idén egy 11 éves fú, az országos gitárversenyen 3. helyezést szerzett Szabó Nándor érdemelte ki az elismerést (tanára Környei Miklós Pál). A tanévzáró a zeneiskola kórusának műsorával, majd valamennyi jelenlevő növendék közös éneklésével zárult.