Hírek · Wiesner Balázs

Wiesner Balázs 7.b  2021.12.04-21.   Liverpool

Balázs „angliai útja” tulajdonképpen már 2019-ben kezdődött, amikor Budapesten a Kölyökliga bajnokság legjobb játékosaként lehetőséget kapott, hogy részt vegyen egy válogatón. A válogatón is jól szerepelt, így a ProSoccerGlobal Hungary szervezésében 1 hetet töltött Angliában. Több angol akadémiai edzéseken vett részt, mérkőzéseket játszott.

Balázst 2021-ben meghívták egy másik játékossal együtt Liverpoolba, ahova ProSoccerGlobal Hungary igazgatója kísérte el őket.

Az angliai 17 nap eseménydúsan telt. Angol csapatokkal edzettek, mérkőzéseket játszottak, és egyéni képzéseken vettek részt. Hétköznaponként napi 1-2 edzésen vettek részt, hétvégenként pedig bajnoki mérkőzéseken szerepeltek. Heti három alkalommal pedig nyelviskolában napi 2 órát angolul tanultak.

A pályán és az öltőzőben angolul kommunikáltak a többi játékossal, és az edzővel.

Balázs ezt a 17 napot szüleitől, ismerőseitől távol töltötte angolul beszélő gyerekek között. A pályán nyújtott teljesítményéről pozitívak voltak a visszajelzések.

Azért a sok edzés és mérkőzés mellett volt idő kikapcsolódásra is. Ott voltak a lelátón az Everton – Arsenal Premier Liga mérkőzésen, ami nagy élmény volt számukra. Eljutottak moziba, és egy Jégfesztiválra is.

Összességében ez a 17 nap nagyon sok élményt adott, tapasztalatszerzést a labdarúgásban, nagy lépést az önállósodásban, és az angol nyelv tanulásában is.

KÉPEK