Hírek · Mezei futóverseny Gödöllő

Idén 2022.04.06-án újból névadó támogatóval rendezték meg az atlétika egyik legnépszerűbb diáksport versenyét.

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) megbízásából a Pest Megyei Diáksport Szövetség szervezte. A gödöllői repülőtéren dr. Gémesi György polgármester Balogh Gábor MDSZ elnökkel indította el a futamokat.

A Kinder Jof of moving Mezei Futóbajnokság Diákolimpia Országos Döntőn idén több mint 2100 versenyző vesz részt mintegy 430 iskolából.

Az alapszintű és a megyei szintű versenyekre kiemelkedő számú, összesen 34.983 fő tanulót neveztek elektronikusan. A tradicionális helyszínen megrendezett országos döntőn a II-VI. korcsoportok versenyzői vettek részt.

A legfiatalabbak, a II. korcsoportos leányok 12.00-kor kezdték meg a 1,5 km-es távot, majd a fiúk következnek 2 km-en. Az utolsó futamra pedig kb. 15:15-kor került sor, ahol a legidősebb VI. korcsoportos fiúk vágtak bele az 5 km leküzdésébe. A csodás futóidőben zajló eseményen kiegyenlített verseny zajlott, több megye is sikeresen szerepelt, a legeredményesebb iskola a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium lett, akik egyéni és csapatversenyben összesen 4 érmet szereztek, továbbá három éremmel térhettek haza a budapesti Fillér Utcai Általános Iskola tanulói is.

A versenyen Németh Máté 5. a osztályos tanuló képviselte iskolánkat. Máté a megyei futóversenyen szerzett kiváló helyezésével kvalifikálta magát erre a versenyre a II. fiú korcsoportban. Reggel 7 órakor indult velünk a Szekszárdi Tankerület által biztosított autóbusz a környékbeli iskolák diákjaival együtt a Szekszárdi Garay Gimnáziumtól Gödöllő irányába. A 2.5 órás út jó hangulatban, ismerkedéssel telt. Viszonylag időben odaértünk még a tömeges érkezés előtt. Egy hatalmas, füves, szeles reptér várt minket, verőfényes napsütéssel. Precíz szervezésnek köszönhetően minden regisztrációs állomáson gyorsan túljutottunk. Először leegyeztettük a versenyzőnk adatait, leadtuk a nevezési lapot, átvettük az elektronikus chippel ellátott rajtszámot. Ezután egy másik állomáson aktiváltattuk a chippet. Következő lépés a verseny logójával ellátott póló átvétele volt. A megnyitón Gödöllő polgármestere dr. Gémesi György és Balogh Gábor MDSZ elnök mondott rövid beszédet. Ezután a jelenlévő diákok által jól ismert Influenszerek teremtettek jó hangulatot, melegítették be a versenyre felkészülőket.

Máté versenyére a II. korcsoportos lányversenyzők futama után került sor. A pálya gondosan szalagokkal volt kijelölve, ami igen megkönnyítette a tájékozódást. Rövid bemelegítés után rajthoz állt 225 versenyző a II. fiú korcsoportban. A versenyt zászlóval indította az előbb említett Influenszer. Próbáltunk a rajtnál középtájon elhelyezkedni a kedves segítőkész testnevelő tanácsára, az elesést elkerülendő. Sajnos sokan felbuktak a rajt után. Szerencsénkre Máté gond nélkül startolt derekasan küzdötte végig a 2 km-es távot. Jól osztotta be az energiáit, csak a vége felé fáradt el egy kicsit. A 115. helyen futott be. Számára sok tanulságot hozott ez a verseny, hiszen az elkövetkező versenyein be tudja építeni az itt szerzett tapasztalatokat. A többi verseny megtekintésével, amik a nap folyamán zajlottak, rengeteg új tudást, tapasztalatot sajátított el. A különböző korcsoportok dobogós helyezetteit megtapsoltuk.

Végig kellemes, fiatalos hangulatban telt az idő. Lehetőség volt a verseny után kispályán futballozni, tollasozni, kötetlenül, játékosan levezetni a napot, és más iskolák versenyzőivel barátkozni. Voltak ismerős arcok, különböző iskolák pedagógusainak alkalma nyílt tapasztalatot cserélni, jót beszélgetni egymással.

Hihetetlen gyorsan repült el a nap. Délután 16 óra körül indult haza a buszunk. Meglepő módon a hazafelé utazó sportolók a fáradtság fikarcnyi jelét sem mutatták. Egymásnak vicceket mesélve, vidám hangulatban érkeztünk haza 18-órakor.

Németh Máté példamutató kitartásával, jó teljesítményével dicsőséget hozott a Wosinsky Mór Általános Iskola és AMI részére. Kedves, mosolygós személye egyike volt a sok fiatal sportolónak a gödöllői verseny futópályáján.

KÉPEK