Hírek · Európai Diáksport Nap, 2022.09.30.

A tolnai Wosinksky Mór Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola immár negyedik alkalommal rendezte meg az Európai Diáksport Napot.  A program reggel az első órában indult közös zenés bemelegítéssel, aerobikkal. A jó hangulat megalapozása és az izmok átmozgatása után sajnos ebben az évben a rossz idő miatt bent maradtunk a tornateremben, ahol minden tanuló felsorakozott az alapvonal, azaz a rajtvonal mögött.  Sípszóra elrajtolt a mezőny, hogy teljesítse a kiszabott 2022 méteres ingafutás távot.  A 25 hossz megtétele után a célban minden évfolyam első három helyezettjét müzlivel, a többieket nápolyival és persze tapssal bíztatva vártuk. Minden osztály ugyanezt megismételte a nap folyamán minden órában. Az óra második felében szabadon lehetett választani az osztályokban különböző sporttevékenységek közül: labdarúgás, kosárlabda, kézilabda, kidobó, floorball, frizbi, asztalitenisz, tollaslabda.

Összességében elmondható, hogy a program nagyon jól sikerült, mindenki sportolt, jól érezte magát, és a jövőben is tervezzük, hogy minden évben megrendezzük a sportnapot.

Czencz Éva

testnevelő tanár