Hírek · Barináné Ritt Gabriella kitüntetás

2021. december 16-án Gerzsei Péter a Szekszárdi Tankerületi Központ igazgatója a Szekszárdi Tankerületi Központ Kiváló Pedagógusa 2021. kitüntetést adományozta Barináné Ritt Gabriella kolléganőnknek, kimagasló szakmai tudással és igényességgel végzett pedagógiai munkája, a tanulók eredményes nevelése érdekében kifejtett tevékenysége elismeréséül.

Barináné Ritt Gabriella 32 éve intézményünk dolgozója. Tolnai szülők gyermekeként Szekszárdon született. Az általános iskolát Tolnán végezte, ezt követően a szekszárdi Bezerédj István Kereskedelmi Szakközépiskolában érettségizett. Jó sportoló volt, először atletizált, majd, mint igazolt versenyző a Szekszárdi Spartacusban kezdett el kajakozni, ahol a magyar serdülő, később az ifjúsági válogatott tagja lett. 1979 szeptemberétől edzői munkáját is itt, a Spartacusban kezdte, majd később a Tolnai Kajak-Kenu Sport Egyesületnél folytatta. Szakedzői végzettséget a Testnevelési Főiskolán szerzett.

1989. szeptember 1-től az akkori I. sz. Általános Iskolában (egykori iskolájában), mai nevén a Wosinsky Mór Általános Iskola Széchenyi István Tagiskolájában kezdett testnevelést tanítani. 1996-ban a Magyar Testnevelési Egyetemen testnevelés szakos általános iskolai tanárként diplomázott. Hűséges típus, három év kivételével (2007-2010-ig az indiai kajak-kenu válogatott edzőjeként dolgozott) munkája mindmáig ehhez az intézményhez köti. Elmondása alapján mindig tetszett neki a pedagógus pálya, szívesen foglalkozott gyermekekkel. Az intézményben eltöltött hosszú évek bizonyítják, hogy jól választott pályát.

Folyamatosan osztályfőnöki teendőket is ellát. A rábízott közösségnek igazi gazdája, jó pedagógiai érzékkel, tudatos munkával vezeti. Odafigyelésével, problémaérzékenységével, anyáskodó természetével hatékonyan irányítja tanítványait. Tanulóit jól ismeri. Mindig nyitott, megtalálja az utat a különleges bánásmódot igénylő tanulókhoz. Gyermekvédelmi felelősként jó kapcsolatot épített ki a szülőkkel, gyermekekkel. Bizalommal fordulnak hozzá, tanácsait el is fogadják.

Szakmai fejlődését mindig szem előtt tartja, folyamatosan képezi magát. A nevelőtestület meghatározó tagja. Kollégái és vezetői bizalmát, tiszteletét magáénak tudhatja. A testnevelés munkaközösség vezetőjeként eredményesen koordinálta az iskola sporttevékenységét.

Pályakezdő fiatalok mellett mentorként is szerepet vállal, így is erősíti az intézmény munkáját, tapasztalatait átadja a fiatalabb kollégáknak, a közösségnek. A nevelőtestület, az iskolavezetés mindig számíthat munkájára, amit becsülettel, pontosan elvégez.

Tolna város közéleti szereplője, több éven keresztül a városi művelődési bizottság tagja volt. 1989-től a mai napig a pedagógusi munkája mellett kajak-kenu edzőként is tevékenykedik.

Mindent megtesz azért, hogy megnyerje a gyerekeket a sportnak. Szakmai igényesség, alaposság, céltudatosság jellemzi munkáját.

Kiválóságát bizonyítja,

• hogy 2000-ben Tolna Megye Önkormányzatának Sipos Márton-díjában részesült,
  • 2004-ben „Tolna Városért Kitüntető Díj”-at kapott edző férjével együtt.
    Világszínvonalú munkáját a helyi döntéshozók a legrangosabb tolnai kitüntetéssel ismerték el.

Több száz gyerek mellett ő adott először kajaklapátot olyan későbbi világklasszis versenyzők kezébe, mint Nagyváradi Tibor, Szakály Viktor, Jámbor Attila, Inger Nikoletta, Faldum Bereniké és Boros Adrián. Szakmai tudása, gyermekközpontúsága még sokáig biztos alapja lehet a tolnai kajak-kenu sportnak.

Szívből gratulálunk az elismeréshez és további sok erőt kívánunk munkájához!

Tolna, 2021. december 20.

Takács Zita intézményvezető

KÉPEK