Hírek · Városi Szépíró Verseny az Iskola utcai feladatellátási hely szervezésében 2022. március 9.

Hagyományosan, minden tanév tavaszán a Wosinsky Mór Általános Iskola és AMI gyógypedagógiai munkaközössége meghirdeti a Városi Szépíró Versenyt. A versenyen iskolánk öt feladatellátási helyén tanuló diákok mérik össze erejüket. Az idei tanévben ez a verseny az Iskola utcai feladatellátási hely szervezésében került lebonyolításra, melyet Mözs Gyermekmosolyáért Alapítvány támogatott. Az alapítvány Tolna Város Önkormányzatának Közművelődési pályázatán elnyert összegből finanszírozta az előkészületeket, az öt kategória első három helyezettjének díjazását, valamint a különdíjakat. A verseny célja, mint minden évben, a kézírás fontosságára való figyelemfelhívás, a gyerekek pozitív megerősítése. A résztvevők évről-évre növekvő létszáma mutatja, hogy szükség van erre a megmérettetésre, az idei tanévben már 70 tanuló vett részt ezen a versenyen. A diákok öt kategóriában versenyeztek. A feladat egy adott szöveg másolása volt, melyre fél óra állt rendelkezésre. A zsűri pontozta a betűk egyenletességét, a másolás pontosságát, a szöveg harmóniáját, elhelyezését.

Iskolai verseny helyezettjei:

I. kat. (1. osztály)

1. hely: Merczel Fruzsina 1. e (Széchenyi)

2. hely: Solt Mátyás 1. d (Mözs)

3. hely: Kovács Alex 1. e (Széchenyi)

II. kat. (2. osztály)

1. hely: Reiminiusz Dézi 2. e (Széchenyi)

2. hely: Boros Ketrin Kíra 2. e (Széchenyi)

3. hely: Nagy Bálint 2. c (Széchenyi)

Különdíj: Horváth András 2. d (Mözs)

III. kat. (3.-4. osztály)

1. hely: Orsós Amanda Natasa 4. d (Mözs)