Hírek · Szívem kitárom: itt a karácsony (Mentovics Éva: Ünnepi fényben)

Mentovics Éva versének sorai jól tükrözik az iskola tanulói által előadott karácsonyi műsor hangulatát, mondanivalóját. Minden részéből a szeretet igénye, érzése, megosztása, befogadása áradt.

Elsőként a kicsinyek léptek színpadra kissé megilletődve, hiszen nekik ez volt az első iskolai szereplésük.

Az évszakokat megidéző versekkel vezettek át bennünket a karácsonyi ünnepkörhöz.

Ezután a harmadikosok a téli örömök megjelenítésével vették birtokba a színpadot. Hógolyózást, szánkózást imitálva jutottak el Bálint apó házához, aki éppen a madárkáit etette. Megtanulták tőle, hogy a hideg télben nélkülöző állatokat segíteni kell, szükségük van az emberek szeretetére. A közönséghez és a gyerekekhez fordultak felhívásukkal. Levelet írtak, melyet szétosztottak a közönség soraiban. "Meg kell menteni az állatokat! Gyűjtsetek ennivalót, hozzátok el Bálint apó házához!"

Közben beesteledett, csak egy csillag világított az égen. A másodikos tanulók jelenetében minden szereplő a fényes csillag irányába indult. Megkapták a hírt: megszületett a kis Jézus. A pásztorok is elvitték ajándékaikat Betlehembe.

A csillagok mozgását idézte a negyedikesek gyertyatánca. Majd a karácsonyról, szeretetről szóló - dalokkal, zenével színesített - verses összeállítás következett. Csengő gyerekhang töltötte be a mözsi Művelődési Ház nagytermét, mikor Farkas Klementina elénekelte a Csendes éj-t. Atkáry Lajos zongorán adott elő karácsonyi dalokat. A tanulók csengőkkel kísérték Tóth Zsuzsi és Német Isti szólójával előadott Szólj, csengő-t.

Végül a műsorban szereplők egy közösen előadott dallal zárták a műsort, melyben Csillag Jasmin és Sasvári Dávid szólózott. "Ez az ünnep legyen úgy szebb, ahogy álmodban látsz"

A közönség vastapssal jutalmazta az előadást.

A műsort összeállította, betanította Györökné Ökrös Marianna. A jelmezek, színpadi kép elkészítésében a tantestület tagjai voltak segítségére.

Köszönet minden résztvevőnek a színvonalas, szívet, lelket gyönyörködtető előadásért.