Hírek · MAGONC TANODA

Nehéz a döntés, hol kezdje meg "iskolás életét" gyermekünk. Az idei tanévben több időt és lehetőséget kínáltunk iskolánk megismerésére.

3 alkalommal játékos iskola előkészítő foglalkozásra hívtuk a nagycsoportos óvodásokat. Szülők és csemetéik együtt ismerkedtek meg a leendő tanító nénikkel, az iskola épületével, betekinthettek az itt folyó munkába.

A kezdeti izgalom után jókedvűen próbálgatták megoldani az interaktív tábla nyújtotta feladatokat.

Kézműves foglalkozásokon bohócot, kokárdát, húsvéti tojást készítettek.

Bemutatkoztak a nemzetiségi német oktatásban résztvevő tanulók. Játékokkal, dalokkal ébresztgették a nyelvtanulás utáni vágyat.

A sport sem maradhatott el. Tornatermünkben labdás játékokkal, az udvarban tojáskereső versennyel vártuk a kicsiket.

Az utolsó alkalommal mindenki megkapta az oklevelet, mely bizonyította, hogy sikeresen elvégezte a Magonc Tanodát, első osztályba léphet.

A boldog gyermekarcok és szüleik büszke mosolya bizonyította, hogy jól érezték magukat.