Hírek · A Zene világnapján

Október elseje a zene világnapja, ebből az alkalomból országszerte több koncertet, hangversenyt és más zenei programot is rendeznek. A világnap célja, hogy a társadalom széles rétegei számára népszerűsítse a zeneművészetet, és - az UNESCO elveinek megfelelően - szorgalmazza a népek közti barátságot és megbékélést.

A zene világnapját 1975 óta Yehudi Menuhin hegedűművész és az UNESCO zenei tanácsának a felhívására ünneplik október 1-jén.

2017. október 2-án, hétfőn tartottuk a Zene világnapját. A jól sikerült programon a Zeneiskola diákjai, tanárai és iskolánk néhány tanulója adott egy koncertet. Ezúton is köszönjük a zeneiskolásoknak a sikeres, színvonalas műsort, amivel megörvendeztettek bennünket.

Képek a Wosinsky iskola megemlékezésén.