Hírek · XI. Vers-és Prózamondó Fesztivál - Eötvös

Versenyeztünk

A Magyar Kultúra Napja alakalmából a tolnai MAG-HÁZ 2018 decemberében meghirdette a XI. Vers-és Prózamondó Fesztivált. Iskolánkból tíz tanuló jelentkezett a 2019. január 25-én megrendezendő versenyre. A gyerekek lázas izgalommal választották ki szüleik és tanítóik segítségével az egyéniségükhöz legjobban illő verseket. Ezután következett a felkészülés időszaka, a szöveg pontos memorizálása, a fő-és mellékhangsúlyok bejelölése, és az egyéni előadásmód megtalálása. A megmérettetés napján már mindenki felkészülten várta, hogy előadhassa választott verseit.

Kétszer kellett kiállni a versenyzőknek a közönség elé. A két szereplés alapján hozta meg a zsűri a döntését.

A versenyen részt vevő tanulóink közül hárman is kaptak díjat:

Vajda Lara, iskolánk 4. b osztályos tanulója lett az első helyezett.

Felkészítő tanára: Pelczerné Götz Szilvia

Péter Krisztina, iskolánk 3.a osztályos tanulója a második helyen végzett. Felkészítő tanára: Farkas Erzsébet Anna

Reizer Petra Kamilla, iskolánk 3.a osztályos tanulója pedig külön díjat vehetett át.

Felkészítő tanára: Farkas Erzsébet Anna

Gratulálunk a versenyen jó eredményt elérő tanulóinknak!

Tolna, 2019. január 28.                                        Farkas Erzsébet Anna