Hírek · Verseny

Bolyai verseny a Wosinskyban

2014-11-29 21:17:51

„ Az igazat érteni, a szépet érezni, a jót gyakorolni kell." Bolyai János Bolyai János gondolataival egyetértve iskolánk rendezi évek óta a Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulóját, valamint az anyanyelvi csapatverseny területi fordulóját.

„ Az igazat érteni,

a szépet érezni,

a jót gyakorolni kell."

Bolyai János

A matematika verseny október 17-én került megrendezésre 15 négyfős csapat részvételével.

Iskolánkból hét csapat nevezett a versenyre, a legszebb eredményt a negyedik osztályos csapatunk érte el: ötödikek lettek a tizenhét induló csapat közül. Csapattagok: Horváth Álmos Levente, Horváth Luca Szofi, Lőrincz Mátyás és Tédió Johanna. Felkészítő tanító nénijük: Csurgai Tamásné, Zita néni.

A Bonyhádon tartott eredmény-hirdetésen vehették át megérdemelt jutalmukat.

Magyar nyelvből november 7-én rendeztük a területi fordulót, melyen Tolna, Baranya, Somogy megye tanulói vettek részt. 116 versenyzőt fogadott iskolánk és az őket kísérő kollégákat.

Iskolánkat 14 csapat képviselte. A pécsi eredmény-hirdetésre két csapatunkat hívták meg.

5. helyezettek.lettek a harmadikosok: Beck Szabolcs, Bérces Noémi, Perger Anikó, és Perger Zsolt. Felkészítő tanító nénijük: Gyeneiné Pál Zsuzsanna

5. helyezettek lettek a hatodikosok: Csillag Eleanor, Gulyás Gábor, Mármarosi Márk Ádám, Pirgi Dorottya.

Felkészítő tanárnő: Lajtai Lilla.

Évről-évre egyre népszerűbb ez a verseny, ahol a csapattagok egymást segítve, együttműködve tudnak szép sikereket elérni.

Gratulálunk a szép eredményekhez.

Döményné Domsa Anita, Szeleczki Ibolya

helyi szervezők