Hírek · Tanulóink Német nemzetiségi napon vettek részt a Széchenyi iskolában 2018 október 24-én

A nemzetiségi nap alkalmából a WMÁI Széchenyi István Tagiskolája egy rajzpályázatot és egy német nyelvi szövegértés versenyt hirdetett meg. A másodikos és a harmadikos diákok Josef Michaelisz magyarországi német költő Jahreszeiten című verséhez készítettek illusztrációt. A negyedikesek és a felső tagozat 5. és 6. évfolyama az iskolával és az ősszel kapcsolatos feladatlapokat oldottak meg. Az eredményhirdetésre október 24-én került sor. Az oklevelek és a jutalmak kiosztása után a diákok egy színházi előadást nézhettek meg. A szekszárdi Deutsche Bühne „Bőröndmesék” előadásai közül A szegény halász és a felesége című mesét tekinthette meg a nézőközönség. Köszönjük a tolnai Zafír Alapítványnak a program megvalósításához nyújtott támogatást.

Iskolánkból a rajzpályázat helyezettjei:

2. évfolyam: 1. Mármarosi Zsolt  3. Leimszider Péter

3. évfolyam: 1. Berta Kata 2. Reizer Petra Kamilla 3. Karácsony Kinga

A szövegértés verseny eredményei:

4. évfolyam: 1. Sefaraj Sebastian 2. Wiesner Balázs 3. Leimszider János

KÉP