Hírek · Szüreti felvonulás 2018.

Iskolánk alsó tagozata 2018. szeptember 28-án ismét ünnepi díszbe öltözött. Az ősz megérkeztével  lelkes tanítványaink és szüleik szőlőt, gesztenyét, diót, almát, sütőtököt gyűjtöttek és csodásan kidekoráltuk kissé sivár iskolaudvarunkat. Ez a csodás látvány köszöntötte a kedves vendégeket. Szüreti műsort és felvonulást szerveztünk a szép napsütötte péntek délutánon.

A zenekar megérkeztével kezdetét vette a ráhangolódó. Közös éneklésre invitáltunk minden osztályt, amibe szívesen bekapcsolódtak.

A 4. osztályosok műsorának fő momentuma volt a bíróné, Szabó Panna kikérése. Bíróurunk, Bősze Igor büszkén kérte ki választottját.

Ezután egy ifjú magához ragadt egy kannát és ámulatos dallamot varázsolt vele, méltóan megalapozta a hangulatot. Vele párhuzamosan megelevenedett előttünk az, hogy elődeink milyen népies botforgatói tudással rendelkeztek. Majd a 4. osztályosok versekkel, dalokkal, szüreti csúfolóval, illetve szüreti táncokkal kedveskedtek az ünnepelt párnak és a megjelent díszes ruhába öltözött kedves nyugdíjasoknak, diákoknak, szülőknek, vendégeknek.

Ezt követte az össztánc, amikor mindenki eltáncolt néhány csárdást, amihez a vidám zenekar húzta a talpalávalót.

Eztán két csikóslegény érkezett, akik hangos ostorcsattogtatással magukra terelték a figyelmet.

A rendezvény zárásaként a jó hangulatú szüreti felvonulás vette kezdetét. Három hintó és egy póni vezette a sort, utánuk felsorakoztak az osztályok szebbnél szebb osztálytáblákkal, dekorációkkal. Kísértek minket még a megjelent vendégek és a zenekar is. A hosszú menetet az ostoros legények zárták.

Ez egy tartalmas, színes és színvonalas rendezvény volt, amit köszönünk a lelkes szervezőknek: Karácsonyné Balogh Anikónak és Árvai Attilánénak.