Hírek · Rendhagyó történelem- és németóra a szekszárdi Wosinsky Mór Megyei Múzeumban

Az idei év októberében is ellátogatott iskolánk két ötödik osztálya a múzeumba. Először a tanulók az őskori kiállító teremben kaptak egy kis ízelítőt az őskor történelméből, rendhagyó módon nem csak hallották az információkat a gyerekek, hanem mindjárt láthatták is azokat a dolgokat, amelyekről Andrásné Marton Zsuzsanna múzeumpedagógus beszélt. Nagyon érdekes volt!

Az interaktív óra után a gyerekek kipróbálhatták az őskori időkaput, az ott lévő eszközöket, ásatáson vehettek részt, beöltözhettek a régi kor ruháiba.

Utána az angolos csoport az emeleten lévő állandó kiállítást tekintette meg, a németesek pedig egy német nyelvű foglalkozáson ügyeskedtek.

A délután jó hangulatban telt el, amit egy közös fagyizás zárt.