Hírek · Papírgyűjtés 2018. október 9.

Iskolánkban már több éves hagyományként ebben a tanévben is megszerveztük a papírgyűjtést. A szeptemberi szülői értekezleten a tanító nénik jelezték a szülők felé, illetve megbeszélték a gyerekekkel. Egy szülő megszervezte nekünk a papírhulladák elszállítását és átvételét.

Október 9-én 12 órától lehetett behozni az összegyűjtött újságpapírt, kartondobozt. Minden osztály lelkesen dolgozott, a szülők folyamatosan szállították papírt. A tanulók konténerbe rakták a beérkezett hulladékot. Volt, hogy előkerült egy-egy kincs - régi diákmagazinok: Pajtás újság, Dörmögő Dömötör, amit szüleink gyerekkorukban nagy lelkesen gyűjtöttek. Ezeket kíváncsian lapozgatták a gyerekek, és megindult a kunyerálás: Hadd vigyem ezt haza! Aztán beérkeztek nagyon régi tankönyvek, amikből még a tanító nénik is tanultak. Mosolyogva beszélgettek, majd felcsengett néhány anekdota: Emlékszel a Révész János bácsi történelemóráira? Téged is tanított Mózsi bácsi?

Az idei évben is nagy mennyiség gyűlt össze, az alsó tagozat összesen 5620 kg papírt gyűjtött.

A befolyt összeget minden osztály vagy berakta az osztálypénzbe (év végi kirándulás szervezéséhez) vagy játékokra, kreatív kellékekre költötte.

A délutánt egy szlogennel zártuk: Jövőre veled ismét, ugyan itt!

Szilák Henriette