Hírek · Pályaorientációs nap 4.a

November 9-én került megrendezésre a Pályaorientációs Projektnap a suliban.

A 4.a osztályosok  megismerkedhettek a fodrász szakma rejtelmeivel, ahol egy  lelkes anyuka, Szabóné Ganczer Erika készített a lányoknak szebbnél szebb hajfonatokat, kontyot,színes csíkokat,  a fiúknak vagány, zselés frizurát.

Ezután a keramikus szakma szépségeit tapasztalhatták meg a kíváncsi fiúk és lányok, s maguk is korongozhattak egy kis agyagtálat.

Végül a Foltvarró Klub segítőkész asszonyaival kipróbálhatták kézügyességüket ás apró karácsonyi motívumokat, díszeket varrogathattak .

Délután eljöttek a várva várt rendőrök és tűzoltók, akik szolgálatkészen várták és „állták” a gyerekek kérdéseit. Be-, és felmászhattak a tűzoltóautóra, beülhettek a rendőrautóba  illetve felpróbálhatták a rendőrök egyik védőfelszerelését, a golyóálló mellényt is.

A projektnap zárásaként Diákközgyűlésen vettünk részt, ahol feltehették az osztályok problémás kérdéseiket az Igazgató néninek, amikre többnyire kielégítő válaszokat is kaptak.

Jó nap volt ez és nem csak azért, mert nem tanultunk, de így is sok ismeretben gazdagodtunk.

KÉPEK