Hírek · NEMZETKÖZI KÖNYVAJÁNDÉK NAP

Február 14. nemcsak a szerelmesek ünnepe. Világszerte ezen a napon ünneplik a Nemzetközi Könyvajándék Napot, s e kezdeményezés legfőbb célja nem más, mint növelni a gyerekek hozzáférési lehetőségét a könyvekhez, szorosabbá tenni a gyermekek és a könyvek barátságát.

Február elején azzal a kéréssel kerestem meg a szekszárdi gyermekkönyvtár vezetőjét, hogy a Nemzetközi Könyvajándék Nap alkalmából szeretném, ha az iskolai könyvtárunk részére könyveket adományoznának.

Így az elavult és hiányos állományt (főleg a kötelező irodalom valamint a gyermek- és ifjúsági irodalom területén) egy kicsit feljavítanák új, illetve kevésbé használt könyvekkel.

Nemes Rita kolléganő lelkesen fogadta felkérésemet, s 12-én délelőtt már szállították is az ajándékkönyveket Tolnára, mindkét általános iskolába, ahol könyvtár működik.

/Wosinsky Mór Általános Iskola, valamint a Wosinsky Mór Általános Iskola Széchenyi István Tagiskolája/

A tanulók képviselői nagy örömmel vették át a könyvcsomagot.

Délután nemcsak a kibontásra került sor, hanem az otthonról hozott könyvek csereberéjére is, amit az előző napokban plakáton hirdettünk.

Képek itt!