Hírek · Márton nap az Eötvös utcai telephelyen 2021

Márton napi (Sankt Martin) projekt

Az Eötvös utcai telephely ebben a tanévben Márton napi projekthetet valósított meg. Nemzeti német nyelvet tanító pedagógusaink, Pilisi Andrea és Schuck-Monostori Miléna Pierina szervezte meg a projektet.

Már az őszi szünetben nekiláttak az előkészületeknek. Minden osztálynak a korcsoportjuknak megfelelő feladattal készültek: volt puzzle, sudoku, kódfejtő, álarckészítés, rejtvény, totó. Menetlevelet készítettek tanulóinknak és a meghívott másik iskolából érkező diákoknak. Az Eötvös utcai alsó tagozatos gyermekeket minden nap egy feladat várta, amit aznap reggel kaptak meg lezárt borítékban. Mindenki nagyon élvezte ezeket a játékokat: volt libakereső, libakészítés, Márton naphoz kapcsolódó tárgyak keresése az iskola területén, Márton napi daltanulás.

Nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek is meglepetésben részesültek. Az utolsó nap egy aznap sütött perecet kellett az iskolában dolgozó pedagógusoknak és nem pedagógusoknak közösen elfogyasztani, ezzel jelképezve az összetartozást, egymás segítését.

Hétfő este a projekt szervezői feldíszítették az iskola folyosóját a németes tanulók által készített libákkal. Péntek reggelre pedig az iskolát „lepték el” a libák, ünnepi díszbe öltöztették az iskolát.

Sajnos a járványhelyzet közbeszólt, így a projektet záró lampionos felvonulás elmaradt, a meghívásokat vissza kellett mondani, és a péntek délutánra tervezett feladatokat osztályszinten valósítottuk meg.

Mindezek ellenére a pedagógusoknak is és a gyerekeknek is nagyon tetszett ez a projekthét.

Képek itt!