Hírek · Márton nap 4.a

November 13-án került megrendezésre a Márton nap iskolánkban, ami színvonalas verses, táncos, zenés műsorral indult, majd az 1.-2.-osok  osztálykeretben kézműves foglalkozáson vettek részt, a 3.-4.-esek állomásokon bővítették ismereteiket.

A 4.a  osztály is így tett és  5 állomáson vonult végig: libakeresés során az elbujdosott kislibákat keresték meg a tornateremben, majd a német népviselet darabjait tekintették meg, felpróbálhatták a faklumpát, fityulát, ezután egy népi játékot tanulhattak meg, majd kukoricacsuhékból várat építettek, kukoricát morzsoltak, végül Szent Márton legendáját hallgatták meg, miközben az egyes  jeleneteit kiszínezhették.

Eközben a segítőkész szülők libazsíros kenyereket kentek és azt fogyaszthatták finom teával a kellemesen elfáradt gyerekek.

Végül meggyújtottuk a lámpásainkat és kezdődhetett a Márton napi lámpás felvonulás.

Ez a délután is pompásan telt, emlékezetes marad.

KÉPEK