Hírek · Márton-nap 2019

Iskolánk 2019. november 12-én Márton-napi megemlékezést tartott az Eötvös utcai épületben.

Délelőtt a német nyelvet tanuló gyerekeknek Koncz Jánosné tanított vidám, zenés gyermekjátékokat, táncokat. A délutáni program rövid megemlékezéssel kezdődött, ahol az első és második osztályosok versekkel és táncokkal szórakoztatták társaikat. Sipos Judith néni beszélgetett a gyerekekkel Szent Márton életéről. Ezután kézműves foglalkozás, a mözsi és a bogyiszlói népviselettel való ismerkedés, libakeresés, kukoricamorzsolás és még sok érdekes feladat várt a tanulókra. Eközben a szülők és a tanító nénik kenték a libazsíros kenyeret, amit a gyerekek jóízűen fogyasztottak el egy finom tea kíséretében. Ekkor már besötétedett, az eső is elállt, így meg tudtuk gyújtani a tanulók által előzetesen készített színes lampionokat. Szülők, nagyszülők, testvérek kíséretében indult el az est fénypontja, a lampionos felvonulás.

Köszönik a tanulók és a pedagógusok a rendőrök és a polgárőrök segítségét, az ALIMENTÁL 91’ KFT-nek a teát. A rendezvény költségét a NEMZETI EGYÜTTMŰKÖDÉSI ALAP pályázatán nyert összegből tudtuk megvalósítani.

KÉPEK