Hírek · Jancsik és Iluskák

Stílusosan ezt a csapatnevet választotta a március közepén iskolánkban megtartott, immáron hagyománynak szánt irodalmi vetélkedőn a hét csapat egyike.

Az idén is több iskola ötödik évfolyamos diákjai vettek részt a játékos vetélkedőn.

Az izgalom, feszültség oldása miatt most vegyes csapatösszeállítás készült az első, bevezető feladat segítségével. Itt a János vitéz eseményeit elevenítették fel a tanulók. Eleinte a sok új arc okozott egy kis feszültséget, de a vetélkedő végére mintha régóta összeszokott gyerekek oldották volna meg a feladatokat.

Fejtettek meg rejtvényt, készült apróhirdetés, nagy sikere volt az interaktív táblán összerakott puzzle-nak, hallhattunk szép szavalatokat, melyeket a felkészítő nevelők zsűriztek, remek totók születtek, szinte hibátlanul tudták a gyerekek a Ki mondta kinek? feladatra a válaszokat.

Az eredményhirdetésig egy rövid értékelést is kaptunk a résztvevőktől, amelyeket figyelembe véve készülünk majd a következő tanév vetélkedőjére.

Nagyon szoros eredménnyel zárult a vetélkedő, azt hiszem, mindenki győztesnek érezhette magát!

Köszönjük a részvételt a járás iskoláinak!