Hírek · Európai diáksportnap 2020

Európai Diáksport Nap, 2020.09.24.

A tolnai Wosinkszky Mór Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola második alkalommal rendezte meg az Európai Diáksport Napot.  A program reggel az első órában indult közös zenés bemelegítéssel, aerobikkal. A jó hangulat megalapozása és az izmok átmozgatása után kisétáltunk az utcára és minden tanuló felsorakozott a rajtvonal mögött, futásra készen.  Sípszóra elrajtolt a mezőny, hogy teljesítse a kiszabott 2020 méter távot.  A három iskolakör megtétele után a célban minden évfolyam első három helyezettjét müzlivel, a többieket nápolyival és persze tapssal bíztatva vártuk a célvonal mögött.  Minden osztály ugyanezt megismételte a nap folyamán minden órában. Nagyon figyeltünk, hogy a tanulók 1, 5 méteres távolságra legyenek egymástól. Ahol dupla testnevelés óra volt, azokban az osztályokban a második órában lehetett focizni, kosarazni vagy kézilabdázni.

Összességében elmondható, hogy ez nap nagyon jól sikerült, mindenki sportolt, jól érezte magát, a jövőben is szeretnénk megszervezni ezt a sportnapot.

Czencz Éva testnevelő tanár

Képek itt!