Hírek · 4.a Tolna nevezetességei

„Tolna területe már a római korban is lakott volt, a neve Alta Ripa, azaz Magas part volt. Később,  a honfoglalás után a fejedelmek fiainak és unokáinak szálláshelye, I. Istváné is.    Tolna nevével elõször az 1055-ös tihanyi alapítólevélben találkozunk Thelena alakban. Neve valószínűleg a telona, azaz „vámok” szóból ered. „  Tolnáról tanultunk és március egyik délutánján Lívi nénivel bejártuk a legnevezetesebb emlékhelyeket. Nagyon élveztük, és ha valóban kitavaszodik és a nap sem ravaszkodik, folytatjuk utunkat Tolnán.

Amit sikerült megnéznünk: Tolnai Kékfestő Műhely,  Katolikus templom, Selyemgyár épülete, Garay-kastély, Martinek Emlékház, Wosinsky Mór szülőháza, Mözsi Szabó István festőművész tárlata, Hősök tere, Polgármesteri hivatal, Zeneiskola épülete, Dunapart.

Képes beszámoló