Hírek · Széchenyis diákok a Tolna Megyei Diákparlament rendezvényen

2017. november 16-án iskolánk, a WMÁI Széchenyi István Tagiskolája képviseltette magát Szekszárdon az I. Béla Gimnáziumban megrendezett Tolna Megyei Diákparlamenten. Baros Benita és Győri Viktória vett részt az ülésen. A diákok előzőleg megkapták a rendezvény Ügyrendjét és az Országos Diákparlament 50 pontos ajánlását. 27 általános-, ill. középiskola képviselője jelent meg, és fogadta el a parlament napirendjét. A képviselők beszámolót hallgattak meg a már elfogadott és a folyamatban lévő kérdésekről. Szó volt arról, hogy az oktatásban történő változásokat kizárólag felmenő rendszerben vezessék be, az előrehozott érettségi tantárgyak körének bővítéséről, a köznevelési intézmények szakmai és infrastrukturális korszerűsítéséről, az iskolapszichológus fontosságáról, a Diákönkormányzati Kisokos januári online elérhetőségéről, az első nyelvvizsga ingyenességéről, a közösségi szolgálatról, a Netfit felmérésről és a megyei diákparlamentek évenkénti összehívásáról. Ezek után a képviselők elfogadtak néhány új határozatot, majd titkos szavazással megválasztották az Országos Diákparlament Tolna megyei póttagját.