Hírek · Széchenyi nap 2017

Szeptember 21-én a Széchenyi iskolai tanulói és dolgozói ismét összegyűltek az iskola épülete előtt, hogy megemlékezzenek névadójukról, gróf Széchenyi Istvánról, születésének 226. évfordulóján. Baros Benita szavalata után Győri Viktória elevenítette fel Széchenyi életútját, munkásságát. Két 4. osztályos diák, Létai Zója és Tóth Petra koszorút helyezett el mellszobránál. A megemlékezés után került sor az elsős gólyák avatására. Előzetes feladatként, hogy megismerjék a felsőbb évfolyamosokat, lázasan gyűjtötték a nagyok aláírásait, és megismerkedtek az alsós tanító nénikkel. A kis gólyák a jeles alkalomra játék békákat hoztak magukkal. Ügyességi feladatokat oldottak meg, dalt tanultak, majd elmondták az eskü szövegét, s így kisgólyákból igazi széchenyissé váltak.