Hírek · PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP

A Kormány 14/2017. (VI. 14.) EMMI rendelete alapján minden oktatási intézménynek a tanév folyamán egy tanítás nélküli munkanapot pályaorientációs célra kell felhasználni.
A WMAI Széchenyi István Tagiskolájában ez a nap 2017. november 9. volt.
 Az alsó tagozatos diákok a következő gyárakban, üzemekben, műhelyekben tettek látogatást:
- Babos Béla asztalos műhelye, ahol tanulóink egy nagyon érdekes műhely-és szerszámbemutató szemlélői lehettek. A gyerekek megtapasztalhatták a matematikai és fizikai ismeretek  gyakorlatban történő alkalmazását. Mindent ki is próbálhattak, még 200 éves szerszámokat is! Néhány fiú kedvcsinálónak egy-egy asztalos tanuló által készített fadobozkát is kapott.
- A Lampek húsboltban különféle  nyers húsokkal, töltelék-és füstölt áruval ismerkedtek meg. Benézhettek a hűtő kamrába, és szemügyre vették a nagy húsdarálót is. Ajándékba füstölt kolbász kaptak, amit délután jóízűen elfogyasztottak mind egy falatig.
- Penny Market, ahol megtekintették az eladók, a pénztárosok munkáját.
- Váczi Beáta és Lukács Klára fodrászüzletében is látogatást tettek a gyerekek. Váczi Beáta bemutatott egy fiú hajvágást, s néhány lánynak hajfonást készített.
- Ellátogattak egy építkezésre is, ahol egy ház felépítéséhez szükséges építőipari szakmákat tekintették meg.
- A Nagy halásznál egy kis előadás keretében beavatták a gyerekeket a halászati munka rejtelmeibe.
- A Selyemgyárban tett üzemlátogatást az egyik alsó tagozatos osztály. Először az irodai munkákkal (könyveléssel, tolmácsolással, számlázással) ismerkedtek. Majd a Selyemgyár Múzeumában Németh István vezetésével kaptak egy tartalmas, humoros előadást a gyár történetéről, a selyemszál és alapanyagok előkészítéséről. Ezután bejárták a gyár területét, a különböző üzemrészekben több munkafázist is megtekinthettek. A kamionos munkával, majd a targoncával ismerkedtek.
- Az OTP Bankban az egyik osztály a banki munkával, a pénzügyi dolgokkal ismerkedett meg.
- A Rendőrségen a rendőri, nyomozói munka rejtelmeibe nyertek betekintést.
A fennmaradó időben játékos keretben ismerkedtek tanulóink a foglalkozásokkal. Mondókáztak, találós kérdéseket, rejtvényeket, totót fejtettek meg, Amerikából jöttünk játékot játszottak, rajzoltak.
A felső tagozatban az 5. és 6. évfolyamosok a következő programokon vettek részt:
- A lányok Váczi Beátánál megismerkedtek a fodrász és műkörmös szakma rejtelmeivel, majd egy varrónőnél tettek látogatást.
- A fiúk Babos Béla asztalosmesternél ismerkedhettek meg az asztalos szakma rejtelmeivel.
- Meglátogatták a tolnai Tűzoltóságot, s a Rendőrörsöt is, ahol tájékoztatást kaptak a szakmákról.
Nagy figyelemmel, gyermekbarát módon fogadták mindenhol a gyerekeket, jól érezték magunkat.
A 7. és 8. osztályos tanulóink Szekszárdon vettek részt a  Pályaválasztási kiállításon, ahol megyénk valamennyi iskolája bemutatkozott, ezzel is segítve a pályaválasztás előtt álló fiatalok döntését.