Hírek · Német nemzetiségi hagyományőrző verseny a Széchenyiben

A WMAI Széchenyi István Tagiskolája Tolna Város Német Nemzetiségi Önkormányzatával együttműködve meghirdetett egy német nemzetiségi versenyt, mely a német nemzetiség kultúrájának és hagyományainak megőrzését, átadását, közkinccsé tételét szolgálta. Fontos cél volt a német nyelv ápolása és fejlesztése.
A verseny témája a német nemzetiségi népviselet témakörben egy plakát elkészítése volt. A versenyben 1. osztálytól 8. osztályig vettek részt a tanulók. 90 diák nevezett színvonalas plakátokkal a megmérettetésre.
Koleszár Ferencné, Tolna Város Német Nemzetiségi Önkormányzatának elnöke, döntött évfolyamonként a győztes plakátról. Az elnök asszony nem csak a munka igényességét, hanem a tartalmat is figyelembe vette. A zsűri döntése alapján a következő eredmények születtek:

• 1. osztály: Hága Natália, Bokor Cintia (1.a)
  • 2. osztály: Reizer Petra Kamilla, Domokos Réka (2.a)
  • 3. osztály: Föglein Boglárka, Virányi Viktória, Leimszider János Leó, Seferas Sebastian (3.b)
  • 4. osztály: Bálint Dorka, Pacskó Zsófia (4.c)
  • 5. osztály: Busi Gergő (5.a)
  • 6. osztály: Kovács Léna, Dömény Eszter (6.b)
  • 8. osztály:  Dala Anna, Győri Viktória (8.c)

A tanulók február 26. napján 14:00 órakor értesültek az eredményekről a WMAI Széchenyi István Tagiskolájának aulájában. Ünnepélyes keretek közt megkapták a díjakat.

A felkészítő tanárok:
WMAI Széchenyi István Tagiskolája:
HerczignéHirling Adrienn
Simonné Rajos Szilvia
Tolnainé Sipos Krisztina
Wosinsky Mór Általános Iskola és AMI:
Bucher Erika
Koleszár Ferencné