Hírek · MAGYAR PARASPORT NAPJA SZÉCHENYIBEN

2018. február 22. napján ünnepeltük az országban először a Magyar Parasport Napját. Iskolánk pedagógusai és tanulói csatlakoztak a hazai fogyatékos sport és sportolók megünneplésébe. A paralimpia mottója: „a lélek mozgásban”.
A „Lélekmozgatótestnevelés órákon” valamennyi osztályunk tanulói megismerkedhettek a parasportokkal. A gyerekek kipróbálták a vakonfutást látó társ segítségével, vak asztaliteniszezést, vakon szkanderezést, akadálypályát látó társ segítségével, vakon labdagurítást.
A „Lélekmozgató „különleges” osztályfőnöki órákon” tanulóink megnézték A lehetetlen határán c. filmet , melyben érzékenyítették a gyerekeket a parasportolók teljesítménye iránt. A film megtekintése után tartalmas beszélgetéseket folytattak a pedagógusok a tanulókkal a témáról.