Hírek · Két hét Erzsébet tábor a Széchenyiben

Az első napközis táborunkat július első hetében felső tagozatos diákjainknak, július második hetében alsó tagozatos diákjainknak szerveztük. A programok minden nap 8-16 óráig tartottak. Ismerkedős és bizalom játékokkal játszottunk, amely fejlesztette a csapat együttműködő képességét és a csapatszellemet. Felhívtuk figyelmüket a nyár veszélyeire, tünetekre és azok kezelésére, környezetünk és állataink védelmére. Sport és környezettudatos foglalkozásaink során a városi sportpályán is megmozgattuk őket. Iskolánk udvarát szépítettük, a gyerekek gazoltak, nagy örömmel ásták a gödröket a fáknak, bokroknak. Cserepekbe ültettek virágokat. Eközben megismerkedtek a növényültetés, gondozás fortélyaival, és jelentőségével. Élvezték az udvar szépítését és a kerti munkát. Bicikli, görkorcsolya és roller akadályversenyt is rendeztünk, emellett népi játékokkal ismerkedhettek meg, játszhattak és egyéni versenyben megmérhették tudásukat. Természetesen érmekkel, ajándékokkal díjaztuk ügyességüket. Alsósaink egy órás zumba oktatáson vehettek részt, még felsőseinkkel sárkányhajózni voltunk, ahol evezés közben gyönyörködtünk a dunai táj szépségében, az ott található érdekes növény és állatvilággal. Különböző vízi madarakat figyelhettünk meg közelről. A kézműves foglalkozások sem maradhattak ki a heti teendőkből. Elsősorban hulladékból tárgyakat készítettünk, egy kisfilmet is vetítettünk a gyerekeknek, hogy lássák a szelektív hulladékgyűjtés eredményességét és fontosságát. A gyerekek még nagyobb lelkesedéssel készítették a műanyagüvegből és wc papír gurigából készíthető játékokat, tárgyakat. Megismertük városunk nevezetességeit, híres épületeit. Ellátogattunk a Kékfestő műhelybe, ami már Európában is ritkaságnak számít. Miután bemutatták a technológiát utunkat a Selyemgyár emléktermébe folytattuk, ahol feltárták a selyem előállítását, gyár működését, ma gyártott termékeiket, egy rövid üzemlátogatással zártuk a napot. A hét során fagyiztunk, hideg gyümölcssalátát is készítettünk. Táborunk utolsó napjára buszos kirándulást szerveztünk a felsősökkel Pécsre a Mecsextrém parkba. A gyerekek kihasználták a park által nyújtott lehetőségeket, nagyon élvezték a kalandos programokat. Az alsósokkal Pörbölyre utaztunk, kisvasutazás közben erdei állatokkal is találkoztunk, végigsétáltunk a tanösvényen, felmásztunk a madármegfigyelőre, halászati kiállítást, Gemenc kincsei kiállítást tekintettünk meg, az erdei játszótéren piknikeztünk, játszottunk. Táborunk sikerét az bizonyította, hogy a gyerekek előre jelezték jövő évi táborozási szándékukat, és nagy örömmel köszönték meg a heti foglalkozásokat, programokat.