Hírek · Juniális 2017

Június 9-én a Duna-parton érdekes programok várták a Széchenyiseket. Ezen a napon tartottuk meg a diáknapot, a Juniálist. Meghirdettük a legek versenyét. Lehetett célba dobni, dekázni, gólyalábon sétálni, papírrepülőt röptetni, kukoricacsutából tornyot építeni. A kézműves foglalkozásokon bőrből és gyöngyből készítettek karkötőt a diákok. Tetováló „szalon” is várta az érdeklődőket. A kicsik légvárban ugrálhattak, s akit érdekelt, beülhetett egy tűzoltó autóba, és még a szirénát is kipróbálhatta. Lehetőség volt két kvíz kitöltésére is. A program végén solymászbemutató várta a diákokat. A sólyom a nézők feje felett szállt el. A bemutató végén a bátrabbak karjukra vették, és megsimogatták a madarat. Zárásként jutalomban részesültek a legek döntősei és a kvízt helyesen kitöltők.