Hírek · Határtalanul program előzetes

Az előzetes programot egy projektnap keretében valósítottuk meg. A Szent István Katolikus Gimnázium 7. osztályos velünk kiránduló tanulóit vendégül láttuk iskolánkban egy kis ismerkedésre. Közös beszélgetés után egy prezentáció került bemutatásra, melyben a megadott kritériumok szerint bemutattuk a Magyarország határain túl élő magyarság létszámát, meglátogatandó városok etnikai összetételét, történelmi hátterét, okokat valamint megbeszéltük a kirándulásunk programjait, helyszíneit, látnivalóit. Meghallgattuk a román és székely himnuszt. Kiosztottuk a megtanulandó verseket, történeteket, balladát. Megbeszéltük az estlegesen felmerülő kérdéseket. Mindannyian nagy érdeklődéssel várták az utazást.