Hírek · Egészség-hónap a Széchenyiben

November második hetétől kezdődtek az „Egészség-hónap” rendezvényei iskolánkban. Változatos, gazdag programokat kínáltunk a gyerekeknek.
Mivel a sport, a testmozgás fontos szerepet játszik a gyermekek életében, így izgalmas sor- és váltóversenyekkel kezdtük a rendezvénysorozatot. Az osztályokat és a győztes csapatokat oklevéllel és egészséges finomságokkal jutalmaztuk.
Megemlékeztünk Illyés Gyula munkásságáról, majd a népmeséihez készített illusztrációkból rajzkiállítást rendeztünk. A résztvevők és a legjobb rajzot készítő gyerekek díjat kaptak.
„Mesél a múlt” címmel rendhagyó irodalom órán ismerkedhettek a diákok Illyés Gyula életével és munkáival (életrajzi-és mesetotó, puzzle, szerepjátékok stb.). A felsősöknek Link Judit könyvtáros tartott élménydús előadást.
„Nyuszi büfé”-ben a diákok zöldségeket kóstolhattak. Nagy élvezettel ropogtatták a friss, nyers finomságokat. Az egész nap nyitva tartó büfét a gyerekek minden szünetben látogathatták.
Az iskolavédőnő a felső tagozatos diákoknak előadást tartott a drogfogyasztás veszélyeiről. Az alsó tagozatosoknak pedig vetélkedőt állított össze az egészséges életmóddal kapcsolatban. Gyógyteákat, joghurtot és müzlit is kóstolhattak.
Az osztályonkénti gyümölcssaláta készítés sem maradhatott ki a programsorozatból.
Az iskolák közötti focibajnokságon lelkesen szurkoltak diákjaink az iskolánkat képviselő osztálytársaiknak.
Az eseménysorozat zárásaként zenés irodalmi barangoláson vehettünk részt a Devalami együttes megzenésített verseit hallgatva.
Köszönjük a pályázat által elnyert támogatást, ami lehetőséget adott a programsorozat megtartására.