Hírek · Angol verseny

2017. március 21-én házi angol verseny zajlott Amazing Animals címmel az ötödik és hatodik osztály részvételével. Tizenöt diák mérhette össze tudását három fős csapatokban, főként kommunikatív készségeket fejlesztő feladatokon keresztül. Az idegen nyelv tanulás gazdag módszertani lehetőségeit kiaknázva, a diákok állatokról szóló találós kérdéseket, keresztrejtvényeket oldottak meg, kirakós játékban ügyeskedtek. Hallásértésben is jeleskedtek, illetve használták az interaktív táblát. A vetélkedő jó hangulatban telt, a diákok lelkesen oldották meg a feladatokat, és hatékonyan dolgoztak együtt csapatban. A verseny társhirdetménye 5-8. osztályig egy fényképes vetélkedő volt, melyre bárki küldhetett be fényképet kedvenc kisállatáról és saját magáról.
A szervezésben Babos Bálint nyolcadikos tanuló vett részt, aki a feladatok ötletelésében, kivitelezésében és a technikai háttér kezelésében nyújtott segítséget. A versenyt a DÖK és a szekszárdi Tolnagro Kft. szponzorálta.