Hírek · Kirándulás 2021 szeptember

Iskolánk 2021. szeptember 24-én az Oktatási Hivatal EFOP-3.1.5-16-2016-00001 „ A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása” projektjének keretében Veszprémbe kirándult.

A túra célja a Veszprémi Állatkert volt, ahol egy igen tartalmas napot tölthettünk el.

Az állatkerti séta kellemes kikapcsolódást ígér azoknak, akik felkeresik. Nem csalódtunk, az állatok lenyűgöző világát tényleg megtapasztalhattuk.

Szerencsére az időjárás kedvezett nekünk, végig napsütéses időben ismerkedhettünk az állatokkal.

Az állatkert hatalmas területét osztályonként fedeztük fel.

Bepillanthattunk a lakók mindennapjaiba, szokásaiba.

A hüllők, kétéltűek, madarak, emlősök sorra varázsolták el a gyerekeket.

A fóka show igazi attrakció volt tanulóinknak. A játékos tréning alatt lehetőségünk volt néhány perc szusszanásra, pihenésre is.

A park szlogenje: ”Élőben az igazi”, valóban igaznak bizonyult.

Miután megcsodáltuk a rengeteg különleges állatot, a gyerekek örömére az Afrika szavanna játszótéren időztünk.

A játszótéren drótkötélpálya, ügyességi pályák, élményhajó, mászókák várták a gyerekeket.

A nagyobbak a Dinó Parkot is besűrítették a programba. a legbátrabbak kipróbálták, milyen egy dinoszaurusz hátán lovagolni.

A nap végén búcsút intettünk a parknak. Fáradtan, de telve élményekkel érkeztünk haza az iskola élé.

A következő időszakban a különböző tanórákon dolgozzuk fel a megszerzett élményeket.

Reméljük, visszatérhetünk még erre a csodálatos, felejthetetlen helyszínre!

Képek itt!